Nederlandse Bach Cantate Agenda 2017/18 |
||
"Judging by the number of
Cantata Series, it seems that Holland is the best place to live." Aryeh Oron, 12/05/2006 moderator van de Bach Cantatas Website |
Voornamelijk
van ensembles waarvan regelmatige Bachcantates de
core-business vormen. Zie hier een tableau |
Actueel kerkelijk jaar |
27 augustus |
55 | Den Haag, Kloosterkerk, 10.30 uur |
Jos Vermunt / Residentie Bachorkest | Stichting Cantatediensten Kloosterkerk |
3 september | 66a | Utrecht, Nicolaïkerk, 10.00 uur |
Ko Zwanenburg / Cappella di San Nicolai | Nicolaïkerk |
10 september | 35 | Kampen, Burgwalkerk, 17.00 uur |
Ab Weegenaar / Bachkoor en -orkest Kampen |
Burgwalkerk |
10 september | 33 |
Nijmegen, Petruskerk, 19.30 uur | Wouter van Haaften / koor en orkest Nijmeegse Bachcantates | Nijmeegse Bachcantates |
10 september | 77 | Utrecht, Geertekerk, 19.30 uur | Gerrit Maas / koor en orkest Utrechtse Bachcantates | Utrechtse Bachcantates |
16 september | 161 | Hilversum, Grote Kerk, 16.30 uur | Harry van Berne / Dudok Kamerkoor & CodB-orkest |
Cantate op de Brink |
16 september | 179 | Zaandam, Bullekerk, 17.00 uur | Cor Brandenburg / Collegium Vocale Zaandam |
Collegium Vocale Zaandam |
16 september |
80 | ‘s-Hertogenbosch, Grote Kerk, 17.00 uur | Jeroen Felix / Bach Collegium 's-Hertogenbosch | Stichting Bach Cantates 's-Hertogenbosch |
16 september | 45 | Bennekom, Oude Kerk, 16.15 uur |
Dick Meijer / Alexanderconsort |
Alexanderconsort |
17 september | 33 | Den Haag, Nwe Badkapel, 10.00 uur | Gilles Michels / Haags Barokgezelschap | Haags Barokgezelschap |
17 september | 25 | Arnhem, Eusebiuskerk, 10.30 uur | Myra van der Jagt / Bachensemble Arnhem | Stichting Lutherse Kerk Arnhem |
17 september | 194
|
Apeldoorn, Grote Kerk, 19.00 uur |
Wolfgang Lange / Gelders Bach Collegium |
Gelders Bach Collegium |
17 september | 88 | Rotterdam, Laurenskerk, 19.00 uur | Wiecher Mandemaker / Laurenscantorij & Laurensorkest | Laurenscantorij |
17 september | 78 | Veere, Kleine Kerk, 16.30 uur |
Paul Dombrecht / Bachkoor BWV
& Aspetti Musicali |
Bachkoorbwv |
17 september | 138 | Zwolle, Grote Kerk, 16.30 uur |
Toon Hagen / Cantatekoor
& Musica Michaëlis |
Grote
Kerk |
23 september | 80 | Hoorn, Oosterkerk, 17.00 uur |
Harry Toebes / Collegium Musicum Hornense & Cappella
Horna |
Stichting
Abendmusiken |
23 september | 99 | Baarn, Pauluskerk, 17.00 uur | Anthony Scheffer / Bach Cantorij Baarn & orkest | Bach
Cantorij
Baarn |
24 september | 80 | Assen, Adventskerk, 16.00 uur |
Hoite Pruiksma / Asser Bach
Cantategroep |
Asser Bach Cantategroep |
24 september | 17, 25 | Tilburg, Heikese Kerk, 16.30 uur | Arjan van Baest / koor & orkest Stichting Bachcantates | Stichting Bachcantates Tilburg |
24 september | 51, 231 | Amsterdam, Westerkerk, 10.30 uur | JanJoost van Elburg / Westerkerkkoor & Barokensemble
't Kabinet |
Westerkerk |
24 september | 84 | Antwerpen, St Norbertuskerk, 11.00 uur |
Emmanuel Van Kerckhoven / Antwerps Barokorkest & Het
Groot Akkoord & Flanders Buys Choir |
Antwerps
Barokorkest |
24 september | 78 | Hoch-Elten, St. Vituskerk,
17.00 uur |
Hans Linnartz / Bach
Collegium Rhenanum |
Bach Collegium Rhenanum |
24 september | 138 | Den Haag, Kloosterkerk, 10.30 uur |
Jos Vermunt / Residentie Bachensembles | Stichting Cantatediensten Kloosterkerk |
1 oktober | 8 | Culemborg, Barbarakerk, 19.00 uur | Marijn Slappendel / Barbaracantorij & Camerata da Fusignano | Barbaracantorij |
1 oktober | 80 | Utrecht, Geertekerk, 19.30 uur | Gerrit Maas / koor en orkest Utrechtse Bachcantates | Utrechtse Bachcantates |
1 oktober | 8, 228 | Amsterdam, Willem de Zwijgerkerk, 15.00 uur |
Paulien Kostense / Bach Ensemble Amsterdam |
Bachensemble
Amsterdam |
1 oktober | 79 | Groningen, Nieuwe Kerk, 17.00 uur |
Jelte Hulzebos / Cantorij Nieuwe Kerk |
Nieuwe Kerk
Groningen |
1 oktober | 38 | Rijswijk (ZH), Nieuwe Kerk, 10.00 uur |
Janey Keuning-van Dam / Vocaal Ensemble
Moteta & instrumentalisten |
Henk Beindorff |
1 oktober | 8, 228 | Amsterdam,Oude Kerk, 18.00 uur |
Paulien Kostense / Bach Ensemble Amsterdam | Bachensemble Amsterdam |
1 oktober | 131 | Diepenheim, Johanneskerk, 15.30 uur |
Yt Nicolai / koor Bach Werkplaats &
barokensemble |
Bach-Werkplaats Diepenheim |
6 oktober | 8, 228 | Utrecht, Pieterskerk, 20.15 uur |
Paulien Kostense / Bach Ensemble Amsterdam |
Bachensemble
Amsterdam |
7 oktober |
114 | Amersfoort, Fr. Xaveriuskerk, 17.00 uur |
Bas Ramselaar / Amersfoorts Cantate Koor en Orkest | Stichting Rondom de Cantates |
7 en 8 oktober | 243 | Nijmegen, Petruskerk, 19.30 uur | Wouter van Haaften / koor en orkest Nijmeegse Bachcantates | Nijmeegse Bachcantates |
8 oktober | 104 | Kampen, Burgwalkerk, 17.00 uur |
Bob Vaalburg / Bachkoor en -orkest Kampen |
Burgwalkerk |
8 oktober | 47 | Middelstum, Hippolytuskerk, 16.30 uur |
Luuk Tuinder / Bach Ensemble Vries |
PKN-Vries |
8 oktober | 47 | Vries, Bonifatiuskerk, 19.30 uur |
Luuk Tuinder / Bach Ensemble Vries |
PKN-Vries |
8 oktober | 36, 62 | Zunderdorp, Dorpskerk, 16.00 uur |
Benjamin Bakker / Amsemble & ABC-orkest |
Amsemble |
14 oktober |
5 | Zaandam, Bullekerk, 17.00 uur | Cor Brandenburg / Collegium Vocale Zaandam |
Collegium Vocale Zaandam |
14 oktober | 131 | Amersfoort, Franciscus Xaveriuskerk, 20.15
uur |
Anthony Scheffer / Capella Amersfoort |
Capella Amersfoort |
15 oktober | 47 | Ruinen, Mariakerk, 16.30 uur |
Luuk Tuinder / Bach Ensemble Vries |
PKN-Vries |
15 oktober | 47 | Haren, Gorechtkerk, 19.30 uur |
Luuk Tuinder / Bach Ensemble Vries |
PKN-Vries |
15 oktober |
80 | Zuid-Scharwoude, Koogerkerk, 11.30 uur | Gerard Leegwater / Collegium Vocale Camerata | Kooger
Kerk |
15 oktober | 80 | Rotterdam, Laurenskerk, 19.00 uur | Wiecher Mandemaker / Laurenscantorij & Laurensorkest | Laurenscantorij |
15 oktober | 106 | Zierikzee, Gasthuiskerk, 16.30 uur |
Wim Boer / Luscinia Consort & Florilegium
Musicum |
Lusciniaconsort |
15 oktober | 109
|
Apeldoorn, Grote Kerk, 19.00 uur |
Wolfgang Lange / Gelders Bach Collegium |
Gelders Bach Collegium |
21 oktober |
35 | ‘s-Hertogenbosch, Grote Kerk, 17.00 uur | Jeroen Felix / Bach Collegium 's-Hertogenbosch | Stichting Bach Cantates 's-Hertogenbosch |
22 oktober | 80 | Hoch-Elten, St. Vituskerk,
17.00 uur |
Hans Linnartz / Bach
Collegium Rhenanum |
Bach Collegium Rhenanum |
22 oktober | 126 | Vlaardingen, Bethelkerk, 17.00 uur |
Bas van Houte / Vocaal Ensemble Basiliek Schiedam &
West-Nederlands Bachorkest |
Stichting Cantates Vlaardingen |
28 oktober |
80 | Hilversum, Grote Kerk, 16.30 uur | Anthony Scheffer / Capella Amersfoort & CodB-orkest |
Cantate op de Brink |
28 oktober | 10, 14 | Goirle, Jan van Besouwhuis, 20.00 uur |
Cees Wouters / Kempisch Kamerkoor &
Concerto Barocco |
Jan
van Besouw |
29 oktober |
80 | Arnhem, Walburgiskerk, 10.30 uur | Myra van der Jagt / Bachensemble Arnhem | Stichting Lutherse Kerk Arnhem |
29 oktober | 131 | Baarn, Nicolaaskerk, 17.00 uur | Anthony Scheffer / Bach Cantorij Baarn & orkest | Bach
Cantorij
Baarn |
29 oktober | 180 |
Amsterdam, Westerkerk, 17.00 uur | JanJoost van Elburg / Westerkerkkoor & Barokensemble
't Kabinet |
Westerkerk |
29 oktober | 138 | Dordrecht, Wilhelminakerk, 10.00 uur |
Ries van der Zouwen / Wilhelminakoor
& -orkest |
Wilhelminakerk |
29 oktober | 80 | Den Haag, Kloosterkerk, 10.30 uur |
Jos Vermunt / Residentie Kamerkoor en -Bachorkest | Stichting Cantatediensten Kloosterkerk |
29 oktober | 38 | Leiden, Pieterskerk, 19.00 uur |
Gilles Michels / Kamerkoor Collegium Musicum |
Stichting
Cantate Leiden |
4 november | 161, 106 | Utrecht, Tivoli-Vredenburg, 20.15 uur |
Johannes Leertouwer / Nieuwe Philharmonie |
Nieuwe Philharmonie |
4 november | 2, 4 | Gorinchem, Rehobothkerk, 20.15 uur |
Niels Kuijers / Vocaal Ensemble Cantate
& Musica Aeterna |
Musica
Aeterna |
5 november | 188 | Utrecht, Geertekerk, 19.30 uur | Gerrit Maas / koor en orkest Utrechtse Bachcantates | Utrechtse Bachcantates |
5 november | 126 | Groningen,Martinikerk, 10.00 uur |
Markus Nitt / Ars Cantandi (Wilhelmshaven) |
Schnittgerfestival |
11 november | 38, 131, 118 | Groningen, Lutherse Kerk, 20.15 uur |
Benjamin Bakker / Noordelijk Bach Consort |
Noordelijk
Bach Consort |
12 november |
180 | Meppel, Grote of Mariakerk, 10.00 uur |
Mannes Hofsink / Ad hoc ensemble |
Mannes
Hofsink |
12 november | 140 | Kampen, Burgwalkerk, 17.00 uur |
Ab Weegenaar / Bachkoor en -orkest Kampen |
Burgwalkerk |
12 november | 109 | Den Haag, Nwe Badkapel, 10.00 uur | Gilles Michels / Haags Barokgezelschap | Haags Barokgezelschap |
12 november | 139 |
Nijmegen, Petruskerk, 19.30 uur | Wouter van Haaften / koor en orkest Nijmeegse Bachcantates | Nijmeegse Bachcantates |
12 november | 131, 2331 | Driebergen, Grote Kerk, 19.30 uur |
Margo van Biezen / Cantatekoor en
-orkest |
Protestantse
Gemeente Driebergen |
18 november | 106, Anh.159 | Goes, Grote Kerk, 16.00 uur |
Ludo Claesen / Bachkoor BWV
& Aspetti Musicali |
Bachkoorbwv |
19 november |
140 | Zuid-Scharwoude, Koogerkerk, 11.30 uur | Gerard Leegwater / Collegium Vocale Camerata | Kooger
Kerk |
19 november | 98 | Emmen, Grote of Pancratiuskerk, 17.00 uur |
Wim van den Brink / Bach Cantatekoor Emmen |
Bach Cantatekoor Emmen |
19 november | 106 | Hoch-Elten, St. Vituskerk,
17.00 uur |
Hans Linnartz / Bach
Collegium Rhenanum |
Bach Collegium Rhenanum |
19 november | 52 | Rotterdam, Laurenskerk, 19.00 uur | Wiecher Mandemaker / Laurenscantorij & Laurensorkest | Laurenscantorij |
25 november | 40 | Baarn, Pauluskerk, 17.00 uur | Anthony Scheffer / Bach Cantorij Baarn & orkest | Bach
Cantorij
Baarn |
25 november | 198 | Amsterdam, Linnaeushofkerk, 20.15 uur |
Paulien Kostense / Bach Ensemble Amsterdam | Bachensemble Amsterdam |
26 november | 198 | Amstelveen, Kruiskerk, 20.15 uur | Paulien Kostense / Bach Ensemble Amsterdam | Bachensemble Amsterdam |
26 november | Anh.159 | Middelburg, Nieuwe Kerk,
16.30 uur |
Ludo Claesen / Bachkoor BWV
& Aspetti Musicali |
Bachkoorbwv |
26 november | 163, 52 | Tilburg, Heikese Kerk, 16.30 uur | Arjan van Baest / koor & orkest Stichting Bachcantates | Stichting Bachcantates Tilburg |
26 november | 26 | Den Haag, Kloosterkerk, 10.30 uur |
Jos Vermunt / Residentie Kamerkoor en -Bachorkest | Stichting Cantatediensten Kloosterkerk |
26 november | 140, 118 | Assen, Adventskerk, 16.00 uur |
Hoite Pruiksma / Asser Bach
Cantategroep |
Asser Bach Cantategroep |
26 november | 126 | Zwolle, Grote Kerk, 16.30 uur |
Toon Hagen / Cantatekoor
& Musica Michaëlis |
Grote
Kerk |
26 november | 236 | Leiden, Pieterskerk, 19.00 uur |
Nico van der Meel / William Byrd Vocaal
Ensemble |
Stichting Cantate Domino |
1 december |
243a | Rhoon, Ned. Herv. Kerk, 20.15
uur |
Bart Naessens /
Bachplus |
Klassiek in Rhoon |
3 december | 243 | Utrecht, Geertekerk, 19.30 uur | Gerrit Maas / koor en orkest Utrechtse Bachcantates | Utrechtse Bachcantates |
3 december | 140 | Diepenheim, Johanneskerk, 15.30 uur |
Yt Nicolai / koor Bach Werkplaats &
barokensemble |
Bach-Werkplaats Diepenheim |
3 december | 243 | Groningen, Nieuwe Kerk, 17.00 uur |
Jelte Hulzebos / Cantate Consort |
Nieuwe Kerk
Groningen |
3 december | 147 | Vlaardingen, Bethelkerk, 17.00 uur |
Bas van Houte / Vocaal Ensemble Basiliek Schiedam &
West-Nederlands Bachorkest |
Stichting Cantates Vlaardingen |
9 december | 36 | Hilversum, Grote Kerk, 16.30 uur | Anthony Scheffer / Bach Cantorij Baarn & CodB-orkest | Cantate op de Brink |
9 december | 80, 243 | Haarlem, Doopsgezinde Kerk, 17.00 uur | Mark Lippe / Haarlems Bach Ensemble | Haarlems Bach Ensemble |
10 december | 62 | Kampen, Burgwalkerk, 17.00 uur |
Bob Vaalburg / Bachkoor en -orkest Kampen |
Burgwalkerk |
10 december | 70 |
Nijmegen, Petruskerk, 19.30 uur | Wouter van Haaften / koor en orkest Nijmeegse Bachcantates | Nijmeegse Bachcantates |
10 december | 147 | Den Haag, Nwe Badkapel, 10.00 uur | Gilles Michels / Haags Barokgezelschap | Haags Barokgezelschap |
15 december | 147, 243 | Den Haag, Nwe Badkapel, 10.00 uur | Gilles Michels / Haags Barokgezelschap | Haags Barokgezelschap |
16 december |
36 | ‘s-Hertogenbosch, Grote Kerk, 17.00 uur | Jeroen Felix / Bach Collegium 's-Hertogenbosch | Stichting Cantates 's-Hertogenbosch |
17 december | 186a | Culemborg, Barbarakerk, 19.00 uur | Marijn Slappendel / Barbaracantorij & Camerata da Fusignano | Barbaracantorij |
17 december | 36 | Rotterdam, Laurenskerk, 19.00 uur | Wiecher Mandemaker / Laurenscantorij & Laurensorkest | Laurenscantorij |
22 december | 131 | Zunderdorp, Dorpskerk, 20.15 uur |
Benjamin Bakker / Amsemble & ABC-orkest |
Amsemble |
25 december | 151 | Goes, Grote of Maria Magdalenakerk, 10.00 uur |
Rutger Mauritz / Koor en Orkest van de Maria
Magdalena Cantorij |
Grote Kerk Goes |
26 december | 243a |
Amsterdam, Westerkerk, 10.30 uur | JanJoost van Elburg / Westerkerkkoor & Barokensemble
't Kabinet |
Westerkerk |
31 december | 190 | Den Haag, Kloosterkerk, 10.30 uur |
Jos Vermunt / Residentie Bachensembles | Stichting Cantatediensten Kloosterkerk |